מיטל, מריסה, אדם וארמנדו בונים סוכה- מאת נתן רועי

חג הסוכות מתקשר ביהדות לאיכות הסביבה, לשמירה על הטבע, ולקידוש של הפרי והסביבה. אז הלכנו לחפש בוני סוכה מקוריים ומצאנו אותם
ב”חווה ואדם” החווה האקולוגית-חינוכית מודיעין” Eco-Educational Farm. החווה עוסקת בחינוך סביבתי וחברתי ומגיעים אליה חניכים של תכנית “מסע אקו”, מבית הסוכנות היהודית וממשלת ישראל.
מיטל, מריסה, אדם וארמנדו עסקו בהעמדתה של סוכה עשויה כולה מחומרים טבעיים שמצויים בחווה, לרבות כלונסאות עץ, סכך ובדים.
מיטל אגסי (18) מצפון קרוליינה מבינה ומדברת עברית. “השהות כאן, הבנייה של הסוכה והלימודים הם הרפתקה מרתקת. אני לומדת באופן מעשי עקרונות של חקלאות ברת קיימא ומחזור, שיהפכו את חיי ואת חיי העולם שלנו לטובים יותר”, היא אומרת.
מריסה קזימיר (22) מבולטימור היא בעלת תואר ראשון במדעי הטבע עם התמחות בביולוגיה וגנטיקה מאוניברסיטת ג’ורג’יה. לדבריה, האנשים שמגיעים לחווה או מלמדים בה הם מיוחדים במינם. “הם רוצים ללמוד ולגדול בעולם בריא יותר, זה סוג של רוחניות לא דתית”.
אדם אלקין (18), יהודי אמריקאי, חולם להשלים תואר במדעי הטבע והים ותואר שני במרכז לחקר ימים ואגמים בחיפה. “בעיניי החווה היא ממש פתח לגן עדן עם כל הפירות האורגניים שגדלים בה; רימונים, אבוקדו, ענבים וזיתים. אני מתרגש להתעורר בכל בוקר לצלילי הציפורים ששרות ללא הרף”.
ארמנדו הכטס (23), מורה לביולוגיה מריו דה ז’נרו, ברזיל. “אני משתוקק לעסוק בתחומי הקיימות והחקלאות בישראל באופן מעשי על מנת להתקדם במקצוע שלי, הביולוגיה”, הוא אומר.
למעלה מ-50 צעירים מגיעים מדי שנה לתכניות בחווה האקולוגית, חלקם נשארים להדריך בקורסי ההמשך. “זו הזדמנות עבורם ללמוד ולחוות תחום פורץ דרך במיוחד בתחום האנרגיה, יצור המזון האורגני, המחזור ועוד”, אומרת כרמל צדיק, מתאמת האירועים והשיווק של החווה.
חג סוכות שמח ישראל!
פרויקט מסע ישראל
צלם: ניר כפרי

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.