ללכת ברגליים יחפות – מאת ולריה חבר רוסקין

הליכה ברגליים יחפות על האדמה יכולה להוות טיפול פוטנציאלי למגוון רחב של מחלות ניווניות כרוניות” אלה מסקנות המחקר שפורסם במגזין הנחשב – Journal of Inflammation Research.

כן כן,גם אם זה נשמע לכם רוחני מדיי (ומי שמכיר אותי יודע שאני חזק ברוח 🙂 ), זה הוכח ואומת באופן מדעי ע”י מספר לא קטן של מחקרים.
באנגלית המושג הזה נקרא “earthing “, משמעותו הצבת רגליים ישירות על הקרקע ללא נעליים או גרביים. ההיגיון העומד מאחורי טענה זו מתייחס למטענה החשמלי השלילי של האדמה. מה שאומר בעצם שמטען זה עשיר באלקטרונים אשר מתפזרים לתוך גופינו וכך משמשים כנוגדי חמצון.

קודם כל נבין בקצרה מה זה רדיקלים חופשיים שכולם מדברים עליהם.
בפשטות- מולקולות מאוד לא יציבות(נפשית) שצריכות אלקטרון שיחזיר אותם לחיים הנורמליים . הן מאוד נואשות לחזור ליציבות בחיים לכן ברגע שיפגשו אלקטרון ישר יחטפו אותו אליהם.
עכשיו, ברגע שיש אלקטרונים חופשיים בלי בית אז הכל מסתדר מעולה, אבל אם אין אחד כזה זמין וחופשי הם יחטפו אותו בכוח ממרכיבים חיוניים בגוף, ואז אלה שמהם נחטף האלקטרון יהפכו בעצם להיות רדיקלים חופשיים.- בקיצור אפקט הדומינו.
סה”כ הגוף שלנו מכונה מופלאה ויודע להתגבר על הבלגן(את חלקם הוא אפילו מייצר בעצמו), אבל בחיים המודרניים מגיעים אלינו הרבה רדיקלים חופשיים(עישון, תרופות וכימיקלים שונים, מזון מתועש, מזון מטוגן, קרינה אלקטרו-מגנטית, חומרי ריסוס והדברה ועוד)ופה נוצרת הבעיה.
הם עלולים לפגוע בכל סוגי החומרים המרכיבים את הגוף ועם הזמן לגרום להתפתחותן של מחלות שונות כגון אלצהיימר, פרקינסון, סרטן, קמטים בעור והאצת תהליכי הזדקנות.

נוגדי חמצון הפופולריים באים להציל את המצב- אלו חומרים שבטוב ליבם מנדבים את האלקטרון שלהם בקלות מבלי שהם עצמם יהפכו לרדיקלים חופשיים.

בעצם, מה שנאמר במחקר זה שהאדמה היא הספקית הגדולה ביותר של אותם האלקטרונים, מנדבת אותם בקלות וכך מונעת מרדיקלים חופשיים לפגוע בגופינו.
מה נקבל אם נלך יחפים?
-הקלה על כאב
-הפחתת ואפילו מניעת דלקת
-הפחתת סטרס
-שיפור איכות השינה
-שיפור מצב רוח כללי
-נישאר צעירים לנצח 🙂

צאו החוצה ותתחילו לצעוד יחפים, יכול להיות שהשכנים ירימו גבה אבל אני בטוחה שברגע שתגלו להם את הסיפור הם יצטרפו אליכם לסיבוב בשכונה

1 תגובה
  1. יעקב סימון
    יעקב סימון אומר:

    אוהב מה שאת כותבת החלטתי ללכת יחף
    כאג’נדה כמסר וגם כי באמת מרגיש טוב עם זה ומנסה לקדם את הרעיון והקמתי קבוצה שבינתיים חבר בה אדם אחד הוא אני ומנסה לקדם אותה

    הגב

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.