ליקוטי העונה – מאת ולריה חבר רוסקין

אם חשבתם שעונת הליקוטים עדיין לא נפתחה כניראה שעוד לא יצא לכן להכיר את אחד הצמחים הנשיים והמשמעותיים ביותר ברפואת הצמחים.

שיח אברהם- vitex agnus castus

השם שיח אברהם הגיע מאגדה אחרת שמספרת כי זה השיח בו נתפס איילו של אברהם בעקידת יצחק.

שיח המגיע עד לכ-2 מטר, בעל ענפים גמישים, פריחה סגולה ופירות שחורים. אוהב לגדול על גדות הנחלים ומקורו ממש כאן, באגן הים התיכון.

זהו הצמח העיקרי לטיפול בחוסר איזון הורמונלי אצל נשים. החל מתסמונת קדם ווסתית ועד תסמונת גיל המעבר, הצמח מאזן את מערכת המין הנשית(גם אם היא בחוסר וגם אם היא בעודף), מטפל בדיכאון ומיגרנה  על רקע הורמונלי, מעלה חשק מיני והנאה מינית אצל נשים.( הכל מגובה מחקר קליני)!

הצמח מקושר לאלת הלידה והפריון, הרה, אשתו ואחותו של זאוס. האגדה מספרת שאחת לשנה הרה וזאוס היו נפגשים באי סאמוס ועושים אהבה מתחת לשיח אברהם, אחריו הייתה הולכת לטבול באגם אימברסוס באי ומשחזרת את קרום הבתולין.הצמח מסמל טוהר וצניעות ועל כן בתולות נהגו לשים לראשם זר העשוי מפרחי ופירות השיח.מה שמענין שעל גברים הצמח משפיע בצורה הפוכה. הוא מדכא יצר מיני אצל גברים. הנזירים נהגו לגדלו ולתבל עם פירותיו מאכלים כדי לדכא יצר מיני, ועל כן שמו הנוסף – פלפל הנזיר.

 

כל המהות שלו היא הנשיות, על כל חלקיה השונות, ואת זה ניתן לחוש רק מלהיות בקירבתו.

כמה עוצמה יחד עם אצילות דיוק וחן, הקירבה למקור מים ככוח החיים וההבשלה של הפרי השחור בתחילת הסתיו, בו שולטת האנרגיה הנשית. האנרגיה של הנערה האמא והסבתא מתכנסות יחד, בדיוק כמו שהן נמצאות בכל אחת מאיתנו.

אני מאמינה הדוקה ביכולת של צמחי המרפא להשפיע לא רק על הגוף הפיזי אלא גם על עולמות הריגשיים והרוחניים שלנו, לכן אוהבת להמליץ עליו לנשים שחוות קשיים עם הנשיות שלהן.(בערך כולנו :))

 

הקטיף של הפירות מתבצע לקראת סוף ספטמבר ועד סוף אוקטובר, כאשר הפרי בשל לגמרי וצבעו שחור.

ניתן לייבש באוויר הפתוח ללא שמש ישירה ולחגוג את הנשיות במלוא הדרה.

 

*** כמובן שעדיף תמיד להתייעץ עם איש.ת מקצוע כדי להתאים את הפורמולת צמחי המרפא המדויקת ביותר עבור המטופל!

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.